Kiedy wybrać się do psychologa?

Na wizytę do psychologa zazwyczaj decydujemy się w ostateczności, gdy dochodzi do dramatu w formie prób lub myśli samobójczych bądź zachowań na tyle nieprzyjemnych, że nie da się już z nimi funkcjonować. Wynika to z faktu, że wypieramy z głowy myśl, że to właśnie nam potrzebna jest pomoc psychologiczna. A przecież działać zacząć można dużo wcześniej. Im szybciej zgłosimy się po pomoc, tym prędzej ją dostaniemy.

Kiedy zastanawiamy się czy psycholog lub psychoterapeuta będzie dla nas odpowiednim wyborem, na pewno zdajemy już sobie po części sprawę, iż w jakimś stopniu nie radzimy sobie ze swoim życiem.

zdj_176

Należy zadać sobie wówczas parę pytań: czy moje problemy utrudniają mi działanie na co dzień? Czy jestem w stanie sam/sama poradzić sobie z istniejącą sytuacją? Jakie byłoby moje życie, gdyby istniała możliwość jego zmiany? Czy wolę, aby moje teraźniejsze życie się zakończyło?

Są to pytania, które pozwalają nakierować pacjenta i uświadomić mu, jak wielki jest problem i kiedy warto odwiedzić psychoterapeutę. Warto pamiętać, że psychoterapia jest dedykowana nie tylko osobom ze stwierdzonymi chorobami psychicznymi czy też zaburzeniami, ale także dla tych osób, które nie mogą uporać się z ciężkimi przeżyciami, bezsennością, blokadami społecznymi i sytuacjami, które zaburzają codzienne życie.

Porada psychologiczna pozwoli nam skonsultować nasz problem i wyjaśnić wątpliwości z nim związane. Kiedy widzimy, że ktoś z bliskich nam osób nie radzi sobie z życiem, nie bójmy się polecić jej wizytę w poradni, gdyż tym sposobem możemy uratować jej życie.

Skuteczny psychoterapeuta to nie tylko fachowiec od najczęściej występujących chorób psychicznych, psychoz, zaburzeń jedzenia, zaburzeń osobowości i nerwic, ale również doskonały doradca i trener, który wspiera pracę pacjenta nad jego problemami. Pokazuje korzystne rozwiązanie sytuacji i sprawy, nad którymi trzeba zapanować, natomiast pacjenta należy realizowanie wyznaczonych zamierzeń w taki sposób, by osiągnąć psychiczną równowagę. Wzajemna współpraca na linii lekarz-pacjent jest w tym przypadku konieczna, aby uzyskać finalnie korzystny efekt i rzeczywiście pozbyć się problemu.

jaki psychoterapeuta
Już przy pierwszej wizycie zwracać uwagę na wszystkie sygnały, które mogą przekonać nas, że nasz psychoterapeuta jest odpowiednim specjalistą

Gdy decydujemy się na psychoterapię, mamy co do niej pewne oczekiwania, których niespełnienie przez fachowca może skutkować ogromnym urazem i brakiem chęci do dalszych konsultacji. Warto zatem już przy pierwszej wizycie zwracać uwagę na pewne sygnały, które mogą nas utwierdzić w przekonaniu, czy nasz psychoterapeuta jest najlepszym specjalistą. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy przy pierwszej wizycie psychoterapeuta rozjaśnia nam strukturę spotkania - dba o to, by ustalić konkrety dotyczące sesji, ich częstotliwość, metodę prowadzenia terapii (istnieje bowiem kilka rodzajów psychoterapii...

Pomoc rzetelnego psychologa

Właściwy psychoterapeuta to specjalista, który rzeczywiście ma bardzo dużo różnych możliwości, by efektywnie funkcjonować na rynku oraz zdobywać sobie licznych interesantów. Niestety obecnie z kłopotami natury psychicznej zmaga się sporo osób, którym trudno sobie z nimi poradzić. Jeśli macie Państwo taki problem zachęcamy od tego, aby rzeczywiście skorzystać z pomocy solidnego psychoterapeuty. ...

Jaki sposób psychoterapii wybrać?

Każdy, kto zdecydował się na podjęcie psychoterapii zastanawia się, w jakie miejsce się udać, jakiego typu leczenie będzie dla niego właściwe i jak wybrać właściwego psychoterapeutę . Od czego zapoczątkować poszukiwania a także co powinniśmy wiedzieć o psychoterapii, aby odpowiednio wybrać psychoterapeutę? Informacje znajdziemy pod spodem. Jaki typ psychoterapii będzie dla nas właściwy?...

Kategorie