Kiedy wybrać się do psychologa?

Na wizytę do psychologa zazwyczaj decydujemy się w ostateczności, gdy dochodzi do dramatu w formie prób lub myśli samobójczych bądź zachowań na tyle nieprzyjemnych, że nie da się już z nimi funkcjonować. Wynika to z faktu, że wypieramy z głowy myśl, że to właśnie nam potrzebna jest pomoc psychologiczna. A przecież działać zacząć można dużo wcześniej. Im szybciej zgłosimy się po pomoc, tym prędzej ją dostaniemy.

Kiedy zastanawiamy się czy psycholog lub psychoterapeuta będzie dla nas odpowiednim wyborem, na pewno zdajemy już sobie po części sprawę, iż w jakimś stopniu nie radzimy sobie ze swoim życiem.

zdj_176

Należy zadać sobie wówczas parę pytań: czy moje problemy utrudniają mi działanie na co dzień? Czy jestem w stanie sam/sama poradzić sobie z istniejącą sytuacją? Jakie byłoby moje życie, gdyby istniała możliwość jego zmiany? Czy wolę, aby moje teraźniejsze życie się zakończyło?

Są to pytania, które pozwalają nakierować pacjenta i uświadomić mu, jak wielki jest problem i kiedy warto odwiedzić psychoterapeutę. Warto pamiętać, że psychoterapia jest dedykowana nie tylko osobom ze stwierdzonymi chorobami psychicznymi czy też zaburzeniami, ale także dla tych osób, które nie mogą uporać się z ciężkimi przeżyciami, bezsennością, blokadami społecznymi i sytuacjami, które zaburzają codzienne życie.

Porada psychologiczna pozwoli nam skonsultować nasz problem i wyjaśnić wątpliwości z nim związane. Kiedy widzimy, że ktoś z bliskich nam osób nie radzi sobie z życiem, nie bójmy się polecić jej wizytę w poradni, gdyż tym sposobem możemy uratować jej życie.

Skuteczny psychoterapeuta to nie tylko fachowiec od najczęściej występujących chorób psychicznych, psychoz, zaburzeń jedzenia, zaburzeń osobowości i nerwic, ale również doskonały doradca i trener, który wspiera pracę pacjenta nad jego problemami. Pokazuje korzystne rozwiązanie sytuacji i sprawy, nad którymi trzeba zapanować, natomiast pacjenta należy realizowanie wyznaczonych zamierzeń w taki sposób, by osiągnąć psychiczną równowagę. Wzajemna współpraca na linii lekarz-pacjent jest w tym przypadku konieczna, aby uzyskać finalnie korzystny efekt i rzeczywiście pozbyć się problemu.

jaki psychoterapeuta
Porządny psychoterapeuta

W dzisiejszym świecie, gdy życie toczy się bardzo szybko trudno sobie z tym poradzić i może się okazać, iż bez pomocy fachowców nie będziemy w stanie poradzić sobie ze swoją psychiką. Z kłopotami psychicznymi zmaga się współcześnie coraz to więcej różnych ludzi, zatem może się okazać, że wsparcie profesjonalisty psychologa będzie niezwykle ważna. Jeżeli mieszkacie Państwo na terenie dolnegośląska oraz potrzebujecie pomocy psychologicznej świetną propozycję ma dla Państwa nasz psychoterapeuta we Wrocławiu....

Dlaczego w tak dużym stopniu boimy się wizyt u psychologa

W dzisiejszych czasach szeroko rozumianej tolerancji i akceptacji nowych społecznych zjawisk, psycholog czy psychoterapeuta nieustannie wydają się być hasłami, których nie opłaca się wypowiadać w towarzystwie. Konieczność konsultacji swoich problemów psychicznych ze specjalistą budzi w pacjencie lęk nie ze względu na samą wizytę, lecz głównie z uwagi na prawdopodobieństwo zostania odrzuconym przez społeczeństwo. Przyczyna niniejszego problemu wynika z niewystarczającej edukacji i błędnego myślenia, ...

W jaki sposób zostać psychoterapeutą?

Jak zostać psychoterapeutą, jak dużo zarabia psycholog, które studia trzeba skończyć, żeby wspierać ludzi? Odpowiedzi na takie oraz podobne pytania, które zadają sobie nieraz młodzi ludzie stojący przed wyborem swojej ścieżki kariery znajdziesz w tym artykule. Różnice pomiędzy psychologiem i psychoterapeutą Jedną z podstawowych zawodzie psychoterapeuty...

Kategorie