Pierwszy raz u psychologa

Pierwsze spotkanie z psychologiem, szczególnie jeśli nie mieliśmy wcześniej styczności z tą dziedziną, może wywołać rozmaite obawy oraz wyobrażenia, które po kilku spotkaniach będą wywoływać uśmiech na naszych twarzach. Na pewno pojawiają się wyobrażenia rodem ze starych filmów o szpitalach psychiatrycznych i obawa przed zbytnio stresującymi doświadczeniami.Oczywiście - bezpodstawnie.

Pierwsza wizyta polega między innymi na wstępnej rozmowie, rozeznaniu w problemie. Pojawią się pytania o środowisko, bliskie otoczenie, przyczyny zgłoszenia się na doradztwo u psychologa. Ustalane są ponadto warunki spotkań - ich częstotliwość, rodzaj prowadzenia psychoterapii oraz konkretne zalecenia.W jaki sposób przygotować się do tej pierwszej rozmowy, aby była dla nas jak najbardziej satysfakcjonująca? Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, iż psycholog, czy psychoterapeuta w trakcie trwania sesji jest skoncentrowany jedynie na pacjencie i jego problemie, dzięki czemu możemy ten czas wykorzystać na wszelakie pytania, wątpliwości i niejasności.

zdj_81

Nie bójmy się pytań i wyrażania swoich myśli. Pierwsza wizyta powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem pacjenta. Jest to bardzo ważne i nie wolno o tym zapominać. Można nawet zapisać na kartce hasła i tematy, które zamierzamy poruszyć. Tak, żeby w sytuacji stresu nie zapomnieć o ważnych kwestiach.

zdj_57

Psychoterapeuta to bardzo dobry specjalista, którego zadaniem jest pomóc Ci w odnalezieniu wewnętrznej harmonii i wyjaśnieniu spraw, które zdeterminowały Cię do odwiedzenia poradni. Nie bój się więc rozmowy, nie ukrywaj niczego, gdyż każde spostrzeżenie może być źródłem wniosków oraz kluczem do postawienia idealnej diagnozy, a co za tym idzie - dopasowania właściwej dla Ciebie formy terapii.

Właściwy psycholog nie bagatelizuje problemu swojego pacjenta, a także stara się odpowiednio naprowadzać pacjenta na drogę ich rozwiązania. Warto zdawać sobie sprawę, iż problemy rozwiązujesz Ty, a psychoterapeuta pomaga Ci odnaleźć na to dobry sposób. Warto korzystać z jego usług, aby rozwiązać swoje problemy i wrócić na prawidłową ścieżkę życia.

psychoterapeuta
Pomoc rzetelnego psychologa

Właściwy psychoterapeuta to specjalista, który rzeczywiście ma bardzo dużo różnych możliwości, by efektywnie funkcjonować na rynku oraz zdobywać sobie licznych interesantów. Niestety obecnie z kłopotami natury psychicznej zmaga się sporo osób, którym trudno sobie z nimi poradzić. Jeśli macie Państwo taki problem zachęcamy od tego, aby rzeczywiście skorzystać z pomocy solidnego psychoterapeuty. ...

W jaki sposób zostać psychoterapeutą?

Jak zostać psychoterapeutą, jak dużo zarabia psycholog, które studia trzeba skończyć, żeby wspierać ludzi? Odpowiedzi na takie oraz podobne pytania, które zadają sobie nieraz młodzi ludzie stojący przed wyborem swojej ścieżki kariery znajdziesz w tym artykule. Różnice pomiędzy psychologiem i psychoterapeutą Jedną z podstawowych zawodzie psychoterapeuty...

Kiedy wybrać się do psychologa?

Na wizytę do psychologa zazwyczaj decydujemy się w ostateczności, gdy dochodzi do dramatu w formie prób lub myśli samobójczych bądź zachowań na tyle nieprzyjemnych, że nie da się już z nimi funkcjonować. Wynika to z faktu, że wypieramy z głowy myśl, że to właśnie nam potrzebna jest pomoc psychologiczna. A przecież działać zacząć można dużo wcześniej. Im szybciej zgłosimy się po pomoc, tym prędzej ją dostaniemy. Kiedy zastanawiamy się czy psycholog lub psychoterapeuta będzie dla nas odpowiednim wyborem...

Kategorie