Pierwszy raz u psychologa

Pierwsze spotkanie z psychologiem, szczególnie jeśli nie mieliśmy wcześniej styczności z tą dziedziną, może wywołać rozmaite obawy oraz wyobrażenia, które po kilku spotkaniach będą wywoływać uśmiech na naszych twarzach. Na pewno pojawiają się wyobrażenia rodem ze starych filmów o szpitalach psychiatrycznych i obawa przed zbytnio stresującymi doświadczeniami.Oczywiście - bezpodstawnie.

Pierwsza wizyta polega między innymi na wstępnej rozmowie, rozeznaniu w problemie. Pojawią się pytania o środowisko, bliskie otoczenie, przyczyny zgłoszenia się na doradztwo u psychologa. Ustalane są ponadto warunki spotkań - ich częstotliwość, rodzaj prowadzenia psychoterapii oraz konkretne zalecenia.W jaki sposób przygotować się do tej pierwszej rozmowy, aby była dla nas jak najbardziej satysfakcjonująca? Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, iż psycholog, czy psychoterapeuta w trakcie trwania sesji jest skoncentrowany jedynie na pacjencie i jego problemie, dzięki czemu możemy ten czas wykorzystać na wszelakie pytania, wątpliwości i niejasności.

zdj_81

Nie bójmy się pytań i wyrażania swoich myśli. Pierwsza wizyta powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem pacjenta. Jest to bardzo ważne i nie wolno o tym zapominać. Można nawet zapisać na kartce hasła i tematy, które zamierzamy poruszyć. Tak, żeby w sytuacji stresu nie zapomnieć o ważnych kwestiach.

zdj_57

Psychoterapeuta to bardzo dobry specjalista, którego zadaniem jest pomóc Ci w odnalezieniu wewnętrznej harmonii i wyjaśnieniu spraw, które zdeterminowały Cię do odwiedzenia poradni. Nie bój się więc rozmowy, nie ukrywaj niczego, gdyż każde spostrzeżenie może być źródłem wniosków oraz kluczem do postawienia idealnej diagnozy, a co za tym idzie - dopasowania właściwej dla Ciebie formy terapii.

Właściwy psycholog nie bagatelizuje problemu swojego pacjenta, a także stara się odpowiednio naprowadzać pacjenta na drogę ich rozwiązania. Warto zdawać sobie sprawę, iż problemy rozwiązujesz Ty, a psychoterapeuta pomaga Ci odnaleźć na to dobry sposób. Warto korzystać z jego usług, aby rozwiązać swoje problemy i wrócić na prawidłową ścieżkę życia.

psychoterapeuta
Porządny psychoterapeuta

W dzisiejszym świecie, gdy życie toczy się bardzo szybko trudno sobie z tym poradzić i może się okazać, iż bez pomocy fachowców nie będziemy w stanie poradzić sobie ze swoją psychiką. Z kłopotami psychicznymi zmaga się współcześnie coraz to więcej różnych ludzi, zatem może się okazać, że wsparcie profesjonalisty psychologa będzie niezwykle ważna. Jeżeli mieszkacie Państwo na terenie dolnegośląska oraz potrzebujecie pomocy psychologicznej świetną propozycję ma dla Państwa nasz psychoterapeuta we Wrocławiu....

W jaki sposób zostać psychoterapeutą?

Jak zostać psychoterapeutą, jak dużo zarabia psycholog, które studia trzeba skończyć, żeby wspierać ludzi? Odpowiedzi na takie oraz podobne pytania, które zadają sobie nieraz młodzi ludzie stojący przed wyborem swojej ścieżki kariery znajdziesz w tym artykule. Różnice pomiędzy psychologiem i psychoterapeutą Jedną z podstawowych zawodzie psychoterapeuty...

Dlaczego w tak dużym stopniu boimy się wizyt u psychologa

W dzisiejszych czasach szeroko rozumianej tolerancji i akceptacji nowych społecznych zjawisk, psycholog czy psychoterapeuta nieustannie wydają się być hasłami, których nie opłaca się wypowiadać w towarzystwie. Konieczność konsultacji swoich problemów psychicznych ze specjalistą budzi w pacjencie lęk nie ze względu na samą wizytę, lecz głównie z uwagi na prawdopodobieństwo zostania odrzuconym przez społeczeństwo. Przyczyna niniejszego problemu wynika z niewystarczającej edukacji i błędnego myślenia, ...

Kategorie